Alfa kursus

 

ALFA kursus toimub kolmapäeviti kell 18:30 Kohila koguduses.

ALFA kursuse kogemusest:

Margit: 6. novembril on jälle algamas Alfa kursused. Sina Jana oled need kursused läbi käinud, räägi meile, kuidas sa sinna sattusid

Jana: Sinna jõudmine oli tegelikult päris pikk protsess. Niipalju kui ma ennast mäletan, olen ma alati uskunud, et Jumal on olemas, aga minu usk oli selline veidi omas võtmes. Ma küll käisin lapsena veidi pühapäevakoolis, aga mingi hetk ma otsustasin, et suur kirik ei ole minu jaoks ja sinnapaika see jäigi. Kuni kõrgkoolini, kus tekkis mitmeid võimalusi tegeleda jooga ja mediteerimisega. Need idamaised asjad mida õpetati olid küll põnevad, aga ei viinud mind sugugi lähemale Jumalale keda ma otsisin ja ei teinud mind ka paremaks inimeseks, nagu ma ootasin. Palju aastaid liikusin ma ühelt kursuselt teisele, ikka lootes, et ehk leian enda jaoks midagi. Ma vist mäletan elu lõpuni seda viimast korda, kui ma koju tulin ja särasilmselt oma abikaasale teatasin, et panin end kirja reiki kursustele. Proovisin talle seletada mis see on, aga tema vaatab mind pika näoga. Ja siis ta ütles mulle väga tõsiselt, et tema vanaema, kes oli kristlane, seda küll heaks ei kiidaks. See puudutas mind nii tugevasti, nagu oleks Jeesus ise mulle öelnud, et ma olen eksinud. Mul vajus süda saapasäärde, hakkasin mõtlema, et kas tõesti. Ma võtsin kätte Piibli, mida ma polnud avanud u25 aastat ja otsisin, äkki on seal midagi selle kohta. Jõudsin vaid mõned leheküljed pöörata, kui leidsin kirjakoha, kus Jeesus ütleb:” kes ei ole meie vastu, see on meie poolt” see oli nagu mulle öeldud. Ma olin nii rõõmus, sest ma tundsin oma südames, et kuigi ma olin eksinud, nägi Jumal mu hinge ja ei mõistnud mind hukka. Vastupidi, ta armastab mind ja tahab, et ma teda paremini tundma õpiksin.

Margit: Ja siis sa läksid kirikusse?

Jana: Kahjuks mitte. Ma ütlen ausalt, ma ei julgenud. Kõik kirikuga seonduv oli mulle võõras ja ma arvasin, et ei tunne seal kedagi. Aga huvi oli. Ja kui ma siis nägin Alfa kursuse reklaami, siis ma teadsin, et see on mu võimalus. Võtsin oma julguse kokku ja lihtsalt läksin kohale. Kohapeal selgus, et tundsin sealt päris mitut inimest ja üsna varsti oli mul ka paar päris uut sõpra. Ühesõnaga, ma jäin väga rahule. Sellised kursused on hea võimalus saada vastuseid oma küsimustele. Vabas õhkkonnas kohtuda inimestega kes on kristlased ja ka nendega kes on otsingutel nagu minagi.

Margit: Kuidas need kursused täpsemalt välja näevad?

Jana: Me kohtume ka sel aastal kokku 12 korda kolmapäeviti kell 19:00 Kohila Mõisakooli saalis. Iga kord on eriteemaline loeng, enne seda ühine kohvilaud ja peale loengut on võimalus kuuldu üle koos arutada

Margit: Mida tahaksid lõpetuseks öelda?

Jana: Ma tõesti kutsun kõiki kuulama head sõnumit, mida meil on jagada. Ükskõik kui vana sa oled, mis sinuga on elus juhtunud, või pole juhtunud – tule ikka.
Loodan, et kohtume