Pastor Helari Puu

1984. aastal sai koguduse uueks pastoriks Helari Puu ning oli seda kuni 1993. aastani. Tema pastoriks olemise ajal elas Kohila kogudus läbi suure tõusu, sest sellesse aega langes ka Eesti taasiseseisvumine ja uus ärkamisaeg.

Väikese Maris Kanti õnnistamine.

Helari Puu meenutab Kohila 100 filmis: “Minu töö Kohila koguduse pastorina sai alguse 1984. aastal. Aga kui ma mõtlen nendele aastatele Kohilas, siis tuleb kindlasti meelde ärkamisaeg. Selline märksõna. Tuleb meelde aeg, kus Eesti rahvas ärkas, kellele ootamatult kingiti uued võimalused ja toimus ka usuline ärkamine. Palvemajja hakkas järjest rohkem rahvast tulema. Inimestel tekkis huvi. Ja tavaliselt tekibki huvi nende asjade vastu, mis on keelatud või mis on olnud keelatud. Ka usulised küsimused kuulusid sinna valdkonda.1985. aastal pani minu abikaasa Ruth alguse noortekoorile, mis nendeks olulisteks aastateks 80ndate lõpuks ja 90ndate alguseks oli jõudnud oma parimasse aega. Ja tipphetkedel oli kuni 50 lauljat.”

Noortekoor 1991. aasta augustis.

Intervjuud Helariga Kohila aegadest saab lugeda 2012. a Teekäija maikuu numbrist.