Koguduse hoone valmimine

Koguduse kasvades jäid Siimu talu toad kitsaks, mistõttu kogudus otsustas 1922. aastal ehitada palvemaja Kohila alevisse raudteejaama juurde.

Ehitamist alustati 1923. aasta kevadel nurgakivi panekuga. Kohal olid teiste seas ka Eesti Baptisti Jutlustajate Seminari juhataja Adam Podin ning ühe Ameerika Ühendriikide Baptistiliidu juht dr Cummings. Kiriku ehitust käisid uudistamas ka mõned ajakirjanikud. Palvela ehitamise töö teostati koguduseliikmete annetustega nii rahas kui ka ehitusmaterjalides ning tööjõus. Valminud hoone avati 23. detsembril 1923. aastal. Vastvalminud palvelas käis koos palju rahvast. Kui esmakordselt lauldi neljahäälseid laule, tuli lauljate jaoks ehitada ka poodium, et lauljad rahva hulgast vähegi välja paistaksid.

Tollaegne Eesti ajaleht Waba Maa kirjutab järgmist: “Kohila baptistide kogudus on omale kiriku ehitamisega kõvasti töös. Hiljuti oli nurgakivi panemine, mida suurepärase vaimuliku tseremooniaga toimetati. Huvitav oli näha kui üksmeelselt terve kogudus oma vaimse keskpunkti materiaalse osa kallal töös on. Mehest naiseni, poisikesest plikani, kõik on end oma õpetaja, rahva suus hüütava Siimu-Priidiku ümber organiseerinud. Poisid, plikad korjavad laaste, puhastades seega pühakoja ümbrust ja täidavad jooksupoisi kohuseid. Naised saevad palke, kuna mehed neid kord korralt seina laovad.”