laupäev, 24. juuni 2017
   

Eesti vabakoguduste lugu algab 19. sajandi lõpust, kui seoses venestamisega algas Lääne- ja Hiiumaal eesti talupoegade vaimulik ärkamine ning tähtsustati pühakirja lugemist ja selle järgi elamist. Kohila baptistikoguduse algus on seotud 1905. aasta ülestõusuga ning kulmineerus registreerimisega 1909. aastal. Praegu tegutseb elujõuline kogudus peaaegu 150 aktiivse liikmega, kelle moto on üheskoos austada Jumalat ja jagada tema armastust.

Juubelipidustused toimusid 7.–9. augustil 2009. Reedesel vabaõhukontserdil pakkus muusikaelamust pedagoog ja produktiivne noor helilooja Timo Lige Hiiumaalt, kelle tänapäevased kaasahaaravad laulud on levinud enamikes kristlikes ringkondades. Koos temaga astuvad üles ansambel ja lastekoor.

Kontserdi pildid siin     Pildiraadio ülekanne kontserdist, vaata ...

Ajaloohuvilised olid oodatud laupäevasele konverentsile, kus esilinastus dokumentaalfilm „Aegumatu väärtus” Kohila koguduse ajaloost, sai kuulda doktor Toivo Pilli ettekannet vabakoguduste liikumisest Eestis ja kauaaegse pastori Kaljo Raidi tütar Merike Uudam esitles oma isa jutlustekogu "Jah, Issand!".

Ajalookonverentsi pildid siin   Pildiraadio ülekanne konverentsist, vaata ...


Pühapäevasel jumalateenistusel ja sellele järgneval juubelipeol koguduse aias oli külaline Toronto Eesti koguduse pastor Jüri Puusaag, kes on Kaljo Raidi tütre Elle abikaasa. Enne seda, kui nende pere ligi 20 aastat tagasi Kanadasse kolis, tegi ta Kohilas aktiivset noortetööd ning püüdis nõukogudeaegsesse hillitsetud usuellu tuua avatuse mõõdet.

Pühapäevase jumalateenistuse pildid siin


Viimased 15 aastat kogudust teeninud Viljar Liht ütleb: ”Jumal on aegumatu – mineviku, oleviku ja tuleviku Jumal. Nii kergetel kui ka keerulistel aegadel on Kristusesse uskumise kaudu leitud elule mõte, hingerahu ja siht, mis ulatub maisusest igavikku – aegumatu väärtus.”

 

Jumalateenistus

pühapäeval kl 11
Juunikuu kava

Uudisvood

  • No feeds found!