laupäev, 24. juuni 2017

Kuimetsa ajalugu

20. juulil  2003 pidas  Kuimetsa-Harmi Vabakogudus oma 101. aastapäeva tänu jumalateenistust. Kogu selle koguduse tegutsemise aja jooksul pole kogudusel olnud kooskäimiseks  oma palvelat. Kuimetsa ja Harmi koguduse koosolekud  on toimunud eravaldustes olevates hoonetes - taludes, mis asuvad teineteisest ligikaudu kümne kilomeetri kaugusel.

101 aasta kestel on kogudust teeninud ainult  kolm karjast. Esimeseks karjaseks oli Jüri Liivand. Tema mantlipärijaks sai 1948. a  Johannes Koplimäe. Praegune koguduse pastor Votele Vellend ordineeriti sellele tööle 1980. aasta suvel.

1984. aastal sai vend Votele Vellend südamesse ehitada maja, kus oleks piisavalt ruumi ka koguduse koosolekuteks. Maja projekti eskiis ja metsamaterjali varumise ning ehitusmaterjaliks valmistamise mõõtmed tulid vennale ilmutusliku selgusena. Kui maja valmis, oli kogu materjal kulunud ära nii täpselt, et jäi üle ainult kahemeetrine põrandalaua jupp, mis oli „propelleriks“ kaardunud. Kogu au selle eest kuulub meie Jumalale, kes on kõige täpsem arhitekt!

1992. ja 1993. aastal kinkis Jumal siia maapaika ärkamise, mille tulemusena kasvas ristitute arv 21 liikme võrra. 1992. aastal liitusid need kaks väikest maakogudust moodustades Kuimetsa-Harmi Vabakoguduse.

1995. aastal lahkus kogudusest osa liikmeid, kes moodustasid Kuimetsa külas toimiva Kuimetsa Elava Jumala  koguduse.

Kuimetsa-Harmi Vabakoguduse koosolekud jätkusid Votele Vellendi ehitatud Laane talus olevates ruumides, mis asub Raplamaa ja Harjumaa piiril. Seoses koguduse nooremate liikmete suundumisega teistesse kogudustesse ning elamaasumisega teistesse linnadesse tuli koguduses töötegijate puudus. Juhatus sai südamesse pöörduda  Kohila Baptistikoguduse poole abipalvega võtta meid nende «tiiva alla», jätkates tööd Kohila Baptistikoguduse osakonnana.

Jumalateenistus

pühapäeval kl 11